Ogłoszenia

NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO

W Szkole Podstawowej nr 5 w Ząbkach ul. Batorego 37 w środy o godzinie 17.30 sala nr 8, odbywają się bezpłatne lekcje języka polskiego dla osób z Ukrainy.

POMOC PRAWNA

W obliczu wojny na Ukrainie i dramatu niewinnych ludzi, którzy są jej ofiarami, Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie oraz wszystkie Izby Adwokackie w Polsce uruchomiły bezpłatną pomoc prawną dla ofiar wojny na Ukrainie. Ponad 400 warszawskich adwokatów zaprasza do kontaktu wszystkie osoby, którym potrzebna jest pomoc prawna w Polsce w związku z wojną w Ukrainie. W miarę naszych możliwości postaramy się zapewnić pomoc prawną w niezbędnym zakresie wszystkim potrzebującym, obejmującą w szczególności uregulowanie kwestii pobytowych, zatrudnienia itd. Szczegółowy opis inicjatywy w dwóch językach (polskim i ukraińskim):

https://www.ora-warszawa.com.pl/aktualnosci/bezplatna-pomoc-prawna-dla-osob-dotknietych-wojna-w-ukrainie/

PUNKT POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ

Punkt pomocy psychologicznej wsparcie dla uchodźcó z Ukrainy oraz Polaków wspomagających.

Konsultacje odbywają się w Powiatowym Centrum Kultury "Fabryczka"

Wołomin. ul. Orwida 20

poniedziałek-piątek 9.00-16.00

797 184 419

pomoc.ukraina@pcprwolomin.pl

NABOŻEŃSTWA W JĘZYKU UKRAIŃSKIM

Drodzy Goście z Ukrainy, Proboszcz Parafii Prawosławnej w Wołominie zaprasza Was na nabożeństwa do Cerkwi przy ul. Fieldorfa 12 w Wołominie. W parafii przygotowane są harmonogramy najbliższych nabożeństw w języku polskim oraz ukraińskim.

Шановні гості з України! Священик Православної парафії м. Воломин запрошує на богослужіння до Православної Церкви за адресою: вул. Фільдорфа 12 у Воломіні. Розклади наступних богослужінь готуються на парафії польською та українською мовами.

POMOC FINANSOWA

Z dnia na dzień na terenie miasta przybywa osób uciekających przed wojna i rosną potrzeby.

Jeżeli ktoś chciałby nas wspomóc prosimy o wpłaty, z których będziemy robić zakupy dla potrzebujących.

Miasto Ząbki

*26 1030 1016 0000 0000 9290 1009*

z podaniem celu " Darowizna dla uchodźców z Ukrainy".